Cafe Kozmetik » Blog Yazıları » Natessance hakkında

Natessance 1995 yılında ailenin her bir üyesinin özel bir bakıma ihtiyacı olduğu fikri üzerinden güvenilir bakım ve hijyen ürünleri sunmak amacıyla yaratılmıştır.

Doğal ve organik kozmetik pazarında öncü olan Natessance, ECOCERT tarafından onaylanan ilk kozmetik markalarından birisidir ve 2003 yılında Cosmebio logosu taşımaya hak kazanmıştır.

Günümüzde Natessance bütün aile için uygun, günlük kullanım için basitlik ve keyfi birleştiren doğal ve sertifikalı organik bakım ürünleri sunan bir markadır. Natessance bir formülün etkili olması için karışık bir içeriğe sahip olmasının gerekmediğinin farkındadır. Tek bir aktif bileşen başka bir eke ihtiyaç duymadan yüksek düzeyde etkinlik sunabilir. Natessance ürünlerinin formüllerinde yer alan aktif bileşenler ürün içeriğinin yüzdesel olarak yüksek bir bölümünü teşkil etmekte ve ürünleri basit ama etkili kılmaktadırlar.

Natessance ürünlerinin toplam içeriğinin en az %95’i doğal kaynaklardan elde edilmektedir ve ürünler içerisinde size ve doğaya zarar verecek bileşenler bulunmaz.

- Ürünlerimizin hiç birisi doğaya ve insanlara zararlı olduğu kanıtlanmış hiç bir bileşeni içermez.

- Ürünlerimiz sülfatlar, benzofenon, BHA, etilheksil metoksisinnamat, triklosan, fenoksietanol, metilizotiazolinon, parabenler, glikol, silikon, PEG, nanoparçacıklar ve kimyasal filtreler içermez.

- Ürünlerimizin dermatolojik ve tolerans testleri titizlikle ve sistematik olarak her partide tekrar tekrar yapılır.

- Ürünlerimizde sülfat içermeyen tamamen doğal ve cildinizi tahriş etmeyen köpürtücüler kullanıyoruz.

- Ürünlerimiz içerisinde sentetik parfümler kullanmıyoruz. Tamamen esansiyel yağların farklı teknikler ile distile edilmesi sonucu ortaya çıkan doğal kokular kullanıyoruz. Doğal parfümlerimiz insan sağlığına zararlı olduğu kanıtlanmış miskler ve fitalatlar gibi bileşenler içermiyor.

Tüm bunların yanı sıra Natessance;

- 2007 yılından bu yana “%1 FOR THE PLANET” derneğinin bir üyesi olup, cirosunun %1’ini çevrenin korunması için projeler geliştiren bu kuruma bağışlamaktadır.

- Ürünlerinin hiç birisini hayvanlar üzerinde test etmemektedir.

- Ürün ambalajlarını şeker kamışından elde edilen %100 bitkisel plastikten imal etmektedir. Bu sayede geleneksel bir plastik şişeye kıyasla karbondioksit salınımı %75 daha az olmaktadır.  

Natessance ürünlerini keşfetmek için tıklayın!

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4