Cafe Kozmetik » Blog Yazıları » Argan yağı'nın faydaları!

Farkı yaratan, yağın içinde bulunan maddelerdir. 

Doğal maddeler bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan bu yağ, özellikle A vitamini, E vitamini ve çok sayıda antioksidan içermektedir. Bu maddeler, nem sağlayıcı bir özelliğe de sahip olduğu için bilhassa cilt ve saçlar için büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle, daha çok kozmetik ürünlerde kullanılmaktadır. Burada argan yağının en önemli faydalarına değineceğiz: 

Cilt için nemlendirici bakım 
Argan yağı, cildi nemlendirmek ve onu yumuşak tutmak için kullanılır. E vitamini ve çeşitli yağ asitleri bakımından yüksek bir orana sahip olan argan yağı, cilde doğal bir bakım yapmak için mükemmel bir üründür. Cilt tarafından hızla emilir ve cilt üzerinde yağlı bir tabaka bırakmaz. Bu yağ, ayrıca yüz alanı için de kullanılabilir. 

Saç kremi 
Argan yağı, saçlara daha yumuşak ve daha parlak bir yapı kazandırır. Bu özelliği ile mükemmel bir saç bakım kremi özelliği taşır ve hatta saç uçlarındaki kırıkların onarılması için de yardımcı olabilmektedir. 

Düz yapı ve parlak görünüm veren bir şekillendirici 
Saçları beslediği ve bakım yaptığı için genellikle şekillendirici olarak da kullanılır. Saçların daha kolay şekil almasını ve sağlıklı bir parlaklık kazanmasını sağlar. Saçlarınızı kurutma makinesi ile kuruttuktan sonra yağdan bir kaç damla kadar bir miktarı avuç içine alınız ve bunu parmaklarınızda yayarak saçlarınızı parmak uçları ile açınız ve masaj yapınız. 

Anti-Aging

Argan yağı, düzenli olarak kullanıldığı takdirde cildi nemlendirdiği için kırışıklıkların oluşmasını geciktirir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde ideal bir yaşlanma karşıtı etki sağlayan bir anti-aging üründür. Ayrıca cildin elastik yapısını ona tekrar geri kazandırır. Yağdan, akşamları bir kaç damla avuç için alınız ve yüz alanına masaj yaparak sürünüz. 

Kuru ciltler için
Kaşıntı vs. problemi olan ve kuru yapılı cilde sahip kişiler bu yağın faydalarından yararlanabilir. E vitamini ve yağ asitleri ile hasarlı cildi onarır ve cildin kurumasını engelleyerek onu besler. 

Akne 
Argan yağı, cildi rahatlatır ve cildin iyileşmesine yardımcı olur. Akne problemi, çoğunluklu yağlı ciltlerde oraya çıkar. Argan yağı, cildi yağlandırmadığı ve doğal bir şekilde nemlendirdiği için cildin doğal dengesini ona geri kazandırmak için yardımcı olur.
Uygulama için, önceden temizlenmiş ve kuru cilde yağı sürünüz. En iyi bakım sonucu için günde iki defa kullanınız. 

El, ayak ve tırnak bakımı
Bu yağın yumuşatıcı bakım yetenekleri, kırılmaya eğilimli tırnakların, kuru ellerin ve sert deri yapısına sahip ayakların bakım için de çok idealdir. Yağ, cilde bakım yapar, cildi nemlendirir, yumuşatır ve bu sayede eller ve ayaklar esnek bir yapıya kavuşur, ayrıca tırnaklar güçlenir. Uygulama için, yatmadan önce gerekli alanların üzerine bir kaç damla argan yağı damlatınız ve yumuşak bir masaj yapınız. 

Dudak bakımı 
Argan yağı, dudaklar için mükemmel bir doğal bakım sağlar. Bunun için yapmanız gereken tek şey dudakların üzerine bir ya da iki damla damlatmanız ve fazlalığı silmeniz. Bu yöntem, yalnızca çatlak dudaklara yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda dudakları yumuşak, esnek ve bakımlı tutar. Özellikle kış aylarında çatlak dudaklardan şikayetçi olan kişiler için bu yağ bir nimettir. 

Hepsi bir şişe içinde 

Argan yağının en iyi özelliği ise, bu yağın saf ve doğal bir ürün olması nedeni ile problemsiz ve güvenle kullanılabilir olmasıdır. Bu yağ, kozmetik ve bakım ürünleri için mükemmel bir temel madde vazifesi gördüğü gibi yalnız başına da çok yönlü olarak kullanılabilir. Bir şişe argan yağı, az miktarlarda uygulanması ve verimli olması nedeniyle çok ekonomik ve uzun ömürlüdür. Biopark Cosmetics %100 saf soğuk sıkım argan yağına ulaşmak için tıklayın!

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4