Sıkça Sorulan Sorular
Üye olmak için ne yapmalıyım?

yasamdukkani.com.tr'ye üye olmak için sayfanın en üstünde bulunan “Üye Olun” butonunu tıkladıktan sonra, açılan sayfadaki "Üyelik Formunu" doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemler sonunda üyeliğiniz tamamlanmış olacaktır.

Neden üye olmalıyım?

Cazip fiyatlarla, hızlı ve güvenilir alışveriş sağlayan yasamdukkani.com.tr size bir çok hizmet sunmaktadır. Sürpriz hediyeler ve kampanyalardan üye olarak yararlanabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Kampanyalarımızı kaçırmamak ve fırsatlardan yararlanmak için üye olunuz ve mail listenize güvenli gönderici olarak yasamdukkani.com.tr'yi kaydediniz.

Üye olmadan alışveriş yapamaz mıyım?

yasamdukkani.com.tr'ye üye olmadan da tüm ürünlerimize erişebilir, görüntüleyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Kendi cilt tipime uygun ürünü nasıl seçeceğim?

Ürün açıklamalarından yeterli bilgiyi alamadığınız düşünüyorsanız kişisel bakım danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yasamdukkani@yasamdukkani.com.tr adresimize e-posta yollamanızdır. E-postanız en kısa süre içerisinde detaylı bir biçimde yanıtlanacaktır.

Ürünleriniz orijinal mi?

yasamdukkani.com.tr aracılığıyla satılan tüm ürünler, Fransa, İtalya, Almanya, Slovenya ve ABD'deki üreticilerinden yasamdukkani.com.tr tarafından ithal edilen %100 orijinal ürünlerdir.

Ürünlerimi teslim almam ne kadar sürer?

yasamdukkani.com.tr'de stoklarda tükendi olarak gözükmeyen ürünlerin tamamı depolarımızda mevcut durumdadır. yasamdukkani.com.tr'ye saat 15:00'e kadar vermiş olduğunuz ve UPS Kargo ile teslim edilmesini istediğiniz siparişleriniz, hafta sonu ve resmi tatil günleri hariç olmak üzere, aynı gün içerisinde kargoya teslim edilir. Saat 15:00'den sonra verilen siparişleriniz ise, hafta sonu ve resmi tatil günleri hariç olmak üzere, en geç 1 işgünü içerisinde kargoya teslim edilir. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde verdiğiniz siparişleriniz takip eden ilk işgünü içerisinde kargoya verilir. Aras Kargo ile teslim edilmesini istediğiniz siparişleriniz ise hafta sonu ve resmi tatil günleri hariç olmak üzere, takip eden ilk iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde verdiğiniz siparişleriniz takip eden ilk işgünü içerisinde kargoya verilir. Bundan sonrası kargo şirketine bağlı olmakla beraber, genel olarak işleyiş aşağıdaki şekilde olmaktadır.

UPS ve Aras Kargo teslimat sistemi:

- 600 km’ye kadar 1 günde, 600 km sonrası 2 iş gününde paketinizi teslim eder.

- Cumartesi yarım gün olarak teslimat yapmaktadır. Fakat Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde  kargo şirketleri teslimat yapmamaktadır.

Not: Bulunduğunuz bölgenin kargo sistemi sebebiyle ürünün tarafınıza ulaşmasında farklılıklar olabilir. Mücbir sebeplerden dolayı (kar, sel, kasırga ve ulaşım güçlüğü yaratan diğer durumlarda) paketinizin ulaşmasında gecikmeler yaşanabilir. 

Kargo ücreti ne kadar ödeyeceğim?

www.yasamdukkani.com.tr'de verdiğiniz 99 TL ve üzeri tüm siparişlerinizin kargo ücreti yasamdukkani.com.tr tarafından ödenmektedir. 99 TL altında kalan siparişleriniz için ise 7,5 TL sabit kargo ücreti ödeyeceksiniz. 

Ürünlerim hangi kargo şirketi ile teslim edilecek?

Paketiniz Aras, UPS veya MNG Kargo ile adresinize teslim edilecektir.

Paket teslimi sırasında kargo ücreti ödeyecek miyim?

www.yasamdukkani.com.tr'de verdiğiniz 99 TL ve üzeri tüm siparişlerinizin kargo ücreti yasamdukkani.com.tr tarafından ödenmektedir. 99 TL altında kalan siparişleriniz için ise 7,5 TL sabit kargo ücreti ödeyeceksiniz. Kargo ücretini faturanıza yansıtılmış şekilde yasamdukkani.com.tr'ye ödeyeceksiniz. Bunun haricinde kapınıza gelen kargo görevlisine hiçbir ödeme yapmayacaksınız.

Kargo paketimin içerisinde ne olduğunu kargo görevlisi bilebilir mi?

yasamdukkani.com.tr müşteri gizliliğine önem verir. Ürünleriniz kapalı ve ambalajlı sadece sizin açabileceğiniz şekilde paketlenmiş olarak kargo şirketine teslim edilir ve içinde ne olduğunu bilemezler. Kargo şirketine paketinizin tarafınıza ulaşması için sadece iletişim ve adres bilgileriniz bildirilir. 

Siparişimin kargoya veriliş adresinde değişiklik yapmak istiyorum.

yasamdukkani@yasamdukkani.com.tr adresine adres değişiklik talebinizi sipariş kodunuz ile birlikte bildirebilirsiniz. Ekibimiz adres düzeltmenizi sağlayacaktır. Kargoya teslim edilen ürünlerde adres değişikliği yapılması mümkün olamamaktadır.

Ürün iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Öncelikle yasamdukkani@yasamdukkani.com.tr e-posta adresimize iade etmek istediğiniz ürün veya ürünlerin adlarını ve sipariş numaranızı içeren bir e-posta yollayarak müşteri ilişkileri ekibimizden onay beklemelisiniz. Onay e-postası tarafınıza ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade edilecek ürün veya ürünleri UPS Kargo ile aşağıdaki adrese göndermeniz gerekmektedir.

İlgili kanuna göre ayıplı mal olarak kabul edilen ürünlerin iadelerinde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Siparişinizde kullandığınız hediye çeki/çekleri iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte hediye çekindeki kalan kullanım süresi kadar süre, iptal işlemi sırasında yeniden başlayacaktır. 

İade Adresi: 1

Serhat Metin Uzunçakmak Frateris Sağlık Ürünleri Yaşam Dükkanı

Caddebostan Mahallesi Haldun Taner Sokak No:16E Kadıköy / İstanbul

Ürünü hangi koşullarda iade edebilirim?

İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ve faturanın tüm nüshalarıyla birlikte Aras Kargoya teslim edebilirsiniz.

Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Aldığım ürünü kaç gün içerisinde iade etmeliyim?

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe dayanarak "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 14 gündür.

Eğer üründe "kusur" varsa, müşteri ilişkileri ekibimizle iade@yasamdukkani.com.tr e-posta adresimiz ile iletişime geçerek ürünü size teslim edildiği tarihten itibaren 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

Kargodan ürünüm kırık geldi ne yapmalıyım?

Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarımızda olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. "İptal ve İade"

Önemli Not:  Hatalı veya eksik siparişlerin kargo sorumlusu yanında zabıt tutularak kaydettirilmesi gerekir. Kargo görevlisi yanında ürünün hasarlı olduğuna dair tutanak tutulmayan ürünler iade alınmayacaktır. (Lütfen detaylı bilgi için "Kargo ve Taşıma Bilgileri" sayfamızı okuyunuz.)

İade yaptım param ne zaman kartıma döner?

İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, yasamdukkani.com tarafından kredi kartınıza anında iade edilmektedir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, 7-10 güne kadar uzayabilir.

Not: Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılabilmektedir. 

Ürünü iade ederken kargo ücretini ben mi ödeyeceğim?

İade formunuzun onayını bildiren mailde size bildirim gerçekleştirilecektir.

Sözleşmede ki "Sebepsiz Cayma" şartlarına bağlı ürünlerin iadesinde iade kargo ücreti size aittir.

Sözleşmede ki "Kusurlu Ürün" şartlarına bağlı ürün iadesinde kargonuzu "karşı ödemeli " olarak UPS Kargo'ya teslim edebilirsiniz.

Sadece kredi kartıyla mı ödeme yapabiliyorum?

Hayır. Sadece kredi kartıyla değil "EFT/Havale", "Kapıda Nakit Ödeme", "Kapıda Kredi Kartı ile Ödeme" seçenekleri ile alışveriş yapabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği kozmetik ürün alışverişlerinde kredi kartına taksit yapılamamaktadır.

Havale ya da EFT ile ödeme yapabilir miyim?

Evet. Ödeme sayfasında EFT/Havale ile ödemeyi seçebilirsiniz. Bu seçeneği seçmeniz durumunda siparişinizi sonlandırdığınızda size gösterilecek olan banka hesap numarasına EFT/Havale işlemini yapmanız ve yasamdukkani@yasamdukkani.com.tr e-posta adresine ödeme dekontunuzu ya da işlemi yaptığınız banka adını, hesap numarası bilginizi ve sipariş numaranızı iletmeniz gerekmektedir. Siparişinizi verdikten sonra 1 (bir) iş gününde ödemesi yasamdukkani.com.tr hesaplarına geçmeyen siparişler otomatik olarak silinir. 

Kredi kartı bilgilerim güvende mi?

yasamdukkani.com.tr'de en yüksek güvenlik sistemi olan, 256 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanılmaktadır.

yasamdukkani.com.tr'de kredi kartınız ile alışveriş yaparken bankanın sistemine yönlendirilirsiniz ve işleminiz ilgili bankanın sunucuları üzerinden gerçekleştirilir, buraya girdiğiniz kart bilgileri kesinlikle şirketimiz ve üçüncü kişiler tarafından görülemez ve kayıt altına alınamaz.

Paylaştığım bilgiler güvende mi?

yasamdukkani.com.tr'de en yüksek güvenlik sistemi olan, 256 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanılmaktadır. Sistemdeki üyelik bilgilerini yalnızca yasamdukkani.com.tr üyesi kendisi değiştirebilir. Üyelik bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanız önerilir.

Ürünler hakkında bilgi almak istiyorum, sizinle nasıl iletişime geçebilirim?

7 gün 24 saat yasamdukkani.com.tr'de bulunan iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz ya da yasamdukkani@yasamdukkani.com.tr adresine sorularınızla ilgili mail atabilirsiniz. Dilerseniz bize 0 541 977 31 91 numaralı telefonumuzdan WhatsApp ile de ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4